Infinity Savaş Raporu – Qapu Khalqi vs Morat

Paradiso 2.savunma halkası, gün 4…

İnsan güçlerinin bu ani uzaylı saldırısı ile geri çekilmesi herkeste şok etkisi yaratmıştı. Panoceaia zırhlı birlikleri  isabetli topçu ve füze atışları ile ilerlemeyi kendi taraflarında geciktirse de engelleyemiyordu. Solucan deliğini saran ilk halka savunmasına  insan uzaygemileri armadasına ve ikinci yörünge koruma sistemine rağmen Combined Army gemileri hala iniş yapabiliyordu. Bazı bölgelerdeki sivil kayıplar ,insanların arasına karışan Shasvastiler, yayılan virüs söylentisi ve cube’lerin değişik elektromanyetik silahlarla işlevsiz hale gelmesi askerlerin morallerinde inanılmaz çöküntü yaratıyordu. Akşam üzeri Panoceania tagları Haqqislam Ghezirah şehrinin 20 km kuzeyinde ani bir ilerleme sağlayıp çıkış noktası kurmuşlardı fakat aniden bastıran tropik fırtına telsizleri ve görüşü neredeyse imkansız hale getirmişti. Bu esnada Panoceania birlikleri ile hareket eden Qapu khalki luzige zırhlı birlikleri bağlantıyı kopartmış ve toplanma noktasına ilerliyorlardı, Teğmen Tahsin, çoklu tarayıcı görüş cihazı ile bölgeyi tararken çıkış noktasına ilerleyen moratları gördü. Bu fırtınayı bir işaret olarak gören haqqislam birlikleri, evrimleşmiş katil maymun uzaylılar yerleştirilen antenler ve konsollara ilerlerken tespit etti. Teğmen o anda karar verdi ve hepsinin öleceğini bilerek adamlarına kalmalarını, gerekirse  şehit düşmelerini ve bölgeyi kafa kafaya çarpışarak almayı emretti. Ağır silahını hazırladı, komutayı başka güvendiği bir ghulam askerine komutayı verdi, sekbanları sağ tarafta  bir grup yaptı başkası tarafından kontrol edilen bir nasmat robotunu alarak ağır silahını hazırladı önden ilerledi.  Hepsi emirleri kabullendiler, çünkü biliyorlardı ki bu antenleri kurtaramazlarsa  bölgedeki binlerce sivil kıyıma uğrayacaktı Haqqislam askerleri olarak buna izin veremezlerdi.

Orada iken  en iyi adamımı alnından vurdum çünkü onun için çok geçti, Shasvasti olduğunu fark ettiğim an, hemen ilerleme sağlamaz isek neler olabileceğini gördüm ve adamlarımı ölüme de olsa kontrol noktasına sürdüm, burada olmamızın nedeni Haqqislam ve insan küresini korumaktı,ve elimizden geldiğince yaptık.

TeğmenTahsin Korkmaz, II. Paradiso Taarruzu

Morat Aggression Force ve Qapu Khalqi arasında geçen 300 puanlık çatışmada “Nimbus Zone” senaryosunu oynadık.


27

Morat Listesi;

Yaogat Strike Infantry Lit.

Yaogat Strike Infantry Multi Sniper Rifle

Yaogat Strike Infantry Multi Sniper Rifle

Zerat Special Mission Regiment Hacker

Zerat Special Mission Regiment Hacker

Oznat, Morat Hunting Regiment

The Hungries:’Gakis’

The Hungries:’Gakis’

The Hungries:’Gakis’

The Hungries:’Gakis’

Med-Tech Obsidion Medchanoid

Q-Drone Plasma Rifle

Ikadron Batroid

Ikadron Batroid

Morat Vanguard Infantry HMG

Morat Vanguard Infantry Forward Observer

Morat Vanguard Infantry Forward Observer

Toplam 300 puan 6 Swc  17 order


28

Qapu Khalqi Listesi;

HAFZA Spitfire

GHULAM Doctor

GHULAM Doctor

GHULAM Forward Observer

GHULAM Forward Observer

HAWWA Hacker

NAJJARUN Engineer

SEKBAN Doctor

SEKBAN Haris

SEKBAN Spitfire

DJANBAZAN HMG

NASMAT

NASMAT

SEKBAN HRL

GHULAM Lieutenant

HAWWA Forward Observer

Toplam 297 puan 6 Swc 14 Order


 

29

Oyun Haritası

Nimbus zone senaryosunda 3 adet konsol ve 4 adet anten bulunmakta. Başlama atışını Morat kazandı ve ilk başlamayı seçti. Kapı kulu ise yerleşimi ve ilk kimin yerleşeceğini seçti ve tabi ki ilk olarak Morat yerleşti.


301. Tur:

Zerat hackerlar Antenleri bozdular. Vanguard HMG ve Q drone yaylım ateşi açtı ki hareket eden Kapı Kuluna 3 adet ateş edelim. Q Drone zaten reaksiyonunu bütün atışıyla yapmakta ama yaylım ateş yaptırmamın sebebi; yaylım ateşi eden kişiye ateş etmek isteyenlerin fazladan bir -3 alması.

Bu arada Yaogat keskin nişancılarından biri Sekban roketçisiyle girdiği çatışmada hayatını kaybetti.

Hawwalar antenleri aktif hale getirdiler. Ghulam linki ortada bulunan konsola doğru hücum ederken Vanguard HMG’lisi tarafndanyaylım ateşine tutuldu. Spitfire ile karşılık veren takım maalesef isabet ettiremedi. Ve birinci turun sonuna gelindi.

31


32

2. Tur:

Vanguard HMG Ghulam linkine ateş etti ve Link liderini öldürdü. Ama Linkteki diğer bir ghulamın açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti. Bu arada Gakis Link masanın soltarfından ilerleyerek hawwa hackerı yakın dövüşte öldürdükten sonra serkbanların yanında patladı ve sekbanları öldürdü. Zerat hackerlardan biri konsolu açtı. Ikadronlardan biri orta binaya ilerleyerek linke alev püskürttü. Doktor kaçtı ama geri kalanlar biliçsiz halde yere düştüler. Yere düşenlerden gelen ateş sonucunda Ikadron kullanılamaz hale geldi. Kapı kulu ise Zerat hacker’ı öldürdü. Ghulam doktor diğer arkadaşlarını kaldırdı ve orta binada ilerledi.


33

3. Tur:

Diğer Ikadron da ora binaya ilerledi ve alev püskürttü 3 ghulamdan 2 si kaçtı fakat 1 i bilinçsiz şekilde düştü aynı geçen turdaki gibi bu Ikadronda Ghulamdan gelen ateş sonucu kullanılamaz hale geldi. Med-Tech orta binayı kaptırmamak ve konsolu açmak için ilerledi bir ghulamı etkisiz hale getirdi. Ama ghulam doktorla girdiği çatışma sonucu yaralandı. Q drone orta binanın yanından çıkarak Sekban roketçisini öldürdü. Kapı Kulu turunda ise Ghulam doktor bir arkadaşını kurtaramadı ama diğerini iyileştirerek yerde yatan Med-Tech’in işini bitirdi. Hızla orta binanın tepesinde bulunan konsola ulaştı

ve SON orderıyla konsolu açarak oyuna beraberliği getirdi.

34


Morat Tarafı;

Oyun inanılmaz çekişmeli geçti. En büyük hatam 3. Turu 2. Tur sanmam ve ghulamlara saldırmak için boş yere order harcamam oldu. HMG yerine belki roket koysadım daha etkili olabilirdi. En sevdiğim ünite olan Oznat ve kızları gene göz doldurdu. O patladıkları zaman Berk’in yüzünü görmeniz lazımdı.

En Değerli Oyuncu Ödülü’nü ise roketi sniperın ağzına kaptıran sekbana veriyorum.

Qapu Khalqi Tarafı;

Oyun tamamen kıran kırana idi,ilk turdan itibaren bir eşitlik,konsolların eşit açılması,sonra gizli görevlerin peşpeşe yapılması derken gerek patlayan uzaylılar,gerek fazla heavy flamethrower taşıyan uzaylılar bize çok fazla kayıp verdirdi ama kahraman ghulam askerleri ve özellikle doktor ortadaki yaratığı öldürüp ,binanın 3. Katına koşup Son orderı ile beraberliği getirdi.

35


Bahadır Hacıoğlu, Berk Karaman / Ocak 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: