Karargah Hakkında

Karargâh Masaüstü Strateji Oyunları ve Hobi Kulübü adı altında yer alsa da, aslında bir kulüp değildir. Aslında bu hobiye gönül verenlerin bir araya geldiği bir topluluktur.

Kuruluş amacı masaüstü strateji oyunlarını (tabletop wargaming) geliştirmek, yaymak ve oyun severlerin buluşabileceği ortak bir zemin yaratmaktır. Ayrıca bu oyunlar kapsamında figür, araç, arazi ve yapı minyatürlerinin modellenmesi ve boyanması gibi modelcilik hobisini desteklemeye çalışmaktadır.

Herhangi bir ticari veya gelir amaçlı bir organizasyon değildir. Bu nedenle aidat veya üyelik bedeli toplanmaz, kesinlikle ücretsizdir. Kulübün bulunduğu mekan ile herhangi bir organik bağı yoktur.

Kulüp içerisinde üyelerin birbirine saygılı ve hoşgörülü olmaları beklenir. Turnuvalar ve oyunlar her ne kadar rekabete dayalı olsa da oyuncuların centilmenlikten ödün vermemesi, yeni oyunculara destek vermesi parolamızdır. Üyeler modelleme ile boyama konusunda deneyim ve tecrübelerini birbirleri ile paylaşarak hobiciliğin sürekli gelişmesine çalışır. Kulüp içerisinde politik, siyasi, dini, ırkçı tartışmalara hoş bakılmaz. Kulübün amacı bu konuları tartışmak değildir.

Üyeler paylaşmak istedikleri bilgi ve dosyaları veya sormak istedikleri soruları için Forum ( http://www.karargahkulubu.com/forum/ ) veya Facebook grubu (https://www.facebook.com/groups/karargahkulubu/ ) üzerinden birbirleriyle iletişime geçerler.

Belli aralıklarla farklı oyun sistemleri için turnuvalar düzenlendiği gibi, zaman zaman oyuncular bir hikayeye kurulmuş olan oyun kampanyalarına katılırlar. Talep edilmesi halinde boyama günleri, oyun eğitim maçları organize edilir.

Kulüp içerisinde oynanan oyunların yoğunlukları zaman içerisinde değişebilmekle beraber, bazıları aşağıdaki gibidir.

9th Age
Warhammer 40k
X-Wing
Flames of War
Infinity
Malifaux
Bolt Action
Historical Games
Warhammer: Age of Sigmar

Karargah Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: