Morrigu - Av Mevsimi

Masaüstü oyunlarla ilgili üyelerin yazdığı hikayeler

Morrigu - Av Mevsimi

Postby cibili » Mon Feb 19, 2018 9:44 pm

Giriş 1 - El Buscador

Firkateynlerden oluşan ufak Sultanlık ve Nomad müttefik filosu Odin sistemine girdiği zaman iki Pan Oceanian kruvazörü ve yarım düzeni firkateynin kendilerini beklemekte olduğunu gördüler. Pano firkateynlerden biri yardım çağrısı yapan araştırma gemisine bordalama yapmak için pozisyon alıyordu. Müttefik filonun komutanı vakit kaybetmeden PanO firkateynine mesaj gönderdi.
“Ben Tuğamiral Fevzi Çakır, Sultanlık ve Nomad müttefik filosu komutanı. Bordalama yapmak için hazırlık yaptığınız gemi “El Buscador”, bir Nomad gemisi olup, Sultanlık’a ait bilim insanlarını taşımaktadır. Bordalama yaptığınız taktirde O-12 Sivil Uzay Ulaşım Yönetmeliği 512XV-412 nolu madde ve Uluslararası Aranjman Kanunu 42’ni Bölüm CF Kısmı 6875’nci maddeyi ihlal etmiş olacaksınız. Bu nedenle müdafaa hakkımızı korumak için ateş etme hakkımızı kullanacağız.”

Image

Pan Oceania’ya ait sancak gemisi olan “Resolute” kruvazöründen cevap geldi. “Ben Oramiral Jannali Tarra, Pan Ocenia filo komutanı. Bahsedilen geminin bir araştırma gemisi değil, yakın zamanda Amarina uydu kolonisini yağmalayan korsanların ele geçirmiş olduğu PanO askeri silahlarının kaçırıldığı bir kanun dışı gemidir. Pan Oceanian’a ait silah ve ekipmanların geri verilip, suçluların yargılanmak üzere teslim almadan bir yere ayrılmıyoruz. Bunu engellemeye çalışmanız halinde Nomad ve Sultanlık askeri güçlerinin bu yağmayı örtbas etmeye çalıştığını kabul edip biz ateş etme hakkımızı kullanacağız.”

PanO firkateyni “El Buscador” araştırma gemisine bordalamak için yaklaşırken Tuğamiral Fevzi Çakır E/M torpidolarının ateşlenmesini emretti. İki devasa açık mavi enerji topu hızlıca ilerlemekte olan PanO firkateynine çarptı. Çaprışmanın etkisi ile PanO gemisinde kısa bir enerji yüklemesi oldu ve gemi birden felç olarak uzayda süzülmeye başladı. Müttefik komutanı tekrar seslendi. “Bu son uyarımız, bir daha ki sefere torpidolarımız E/M başlığı taşımayacak.”

PanO komutanı tam bu aksiyonu protesto edecekti ki radarda üçüncü bir filo gözüktü. Neredeyse PanO filosu kadar kalabalık bir Yu Jing gemisi “El Buscador”a doğru ilerlemeye başladı. “Koramiral Lang Hao Jian konuşuyor. İmparatorluk İstihbarat Servisi’nin bize vermiş olduğu bilgiler ışığında El Buscador olarak kayıtlı olan bu gemide bir PanO casusu olduğu belirlenmiştir. İmparatorluğa ait devlet sırrı seviyesinde bu bilgileri taşıyan casusun tespiti ve bilgilerin üçüncü taraflara geçmesini engellemek için hiçbir geminin yaklaşmasına izin veremeyiz. Casus yakalanıp, gizli bilgileri elde ettiğimiz zaman istediğini gibi aksiyon alabilirsiniz.”

Sent from my iPhone using Tapatalk
Image
cibili
Champion

Morrigu - Av Mevsimi

Postby cibili » Thu Apr 12, 2018 9:59 pm

Giriş 2 – Hançer

Müttefik filosunun arasında bulunan onlarca korvetten biri olan Hançer orta büyüklükte ve hafif silahlandırılmıştı. Daha çok yüksek hız ve çevik manevra kabiliyetlerine güvenmekte olan gemi personel indirme, bordalama ve kurtarma amaçlı kullanılmakta idi. Kapı kulu tarafından kiralanmış olan Paşa Holding Güvenlik Hizmetlerine ait paralı askerleri taşımakta idi.

Korvetin ufak köprüsünde güvenlik direktörü Kartal Karabekir muhabere uzmanı ile konuşmaktaydı.
“Bu hiç mantıklı değil. Aynı koordinatlarda üç fraksiyonun aynı zamanda olması tesadüf olamaz. Ve herkes de bir şekilde bu araştırma gemisinin peşinde. Bu işte bir bit yeniği var. Bana hemen El Buscador’un tescil bilgilerini istiyorum, geminin şase numarasından elektronik aksam şemalarına, kaptan ve pilotların uçuş sicil numaralarından yolcuların sabıka kayıtlarına kadar her türlü bilgilere ulaşalım.” Kartal Karabekir duraksadı. “Sadece resmi yollardan değil, Rodriguez’i çağırın, yasadışı kaynaklarını kullanarak çapraz sorgulama yapsın.”

Image

Yarım saat sonra gelen bilgiler şüphesini doğrulamıştı. El Buscador iki ay önce Paradiso’ya çıkmış olduğu araştırma görevinden geri dönmemişti. Kısa süreli bir yardım çağrısı göndermiş, ardından çağrıyı iptal etmişti. Bölgedeki herhangi bir liman veya kervansaraya giriş yapmamıştı. Gemideki personelin çoğunun Paradiso’da kalması gerekiyordu. Son bir teyit için El Buscador’un kaptanın kişisel veri tabanından elde ettiği bir bilgiyi kaptana gönderdi. Gelen cevap yanlıştı.

Kartal Karabekir bıyığını sıvazladı. “Eğer bu bir tuzak değilse, benim adım Kartal değil. Kim üç büyük fraksiyonunu karşı karşıya getirmeye çalışabilir? Gerçekten de fütursuzca filoların birbirine gireceğini mi bekliyorlar? Yoksa bu bir pusu mu? Bana hemen sektörün haritasını çıkarın. Etraftaki tüm gezegen, uydu ve hatta asteroit kuşağını görmek istiyorum.”

Üç boyutlu holo haritayı inceledikten sonra büyük koyu gri bir gezegeninin yörüngesinde duran kalabalık bir asteroit kuşağına odaklandı. Üç büyük filo El Buscador ve birbirlerine pozisyon almışken, bu kuşağı arkalarına almıştı. Kuşağın taranması emrini verdi ama sık ve yoğun olan asteroit parçalarından ötürü bu imkansızdı. Elinde herhangi bir kanıt yoktu ama iç güdüleri bunun bir tuzak olduğunu söylüyordu. “Bana hemen Müttefik filosunun tuğamirali Fevzi Çakır’ı bağlayın.”

Image
cibili
Champion

Re: Morrigu - Av Mevsimi

Postby cibili » Wed Apr 18, 2018 8:03 pm

Giriş 3 – Cennette Bir Tatil

Muhabere uzmanı asteroit kuşağının holo ekrana getirerek araya girdi. “Efendim, önce bunu görmek isteyebilirsiniz. Kuşaktaki asteroitler düşük bir ivme ile kuşağın dışına doğru sürükleniyor. Sanki kuşağın merkezinde bir cisim asteroitleri yararak ilerliyor ve onları itekliyor.”
“Görünmez bir savaş gemisi mi?” diye mırıldandı Karabekir.
“Efendim, ben bugüne kadar ne PanO, ne Yu Jing, ne de Nomad’larda bu kadar büyük bir savaş gemisine Termal Optik Kamuflaj uygulayacak bir teknolojiye tanık olmadım.”
Kartal Karabekir huzursuzca bıyığını sıvazladı. “Zaten böyle bir teknoloji olsa olsa uzaylılarda olur. Shasvasti teknolojisi! Hemen filoyu uyarmamız lazım.”

Daha sözünü bitiremeden Hançer bir darbe ile sallandı. Korvetin tüm elektronik ve dijital aksamı kısa süreliğine kapanıp açıldı. Korvetin kaptanı hiç beklemeden hasar raporu istedi. Gelen rapora göre gövdede herhangi bir hasar görünmüyordu. Fakat başta yapay zeka olmak üzere akıllı navigasyon, haberleşme ve hedefleme sistemleri devre dışı kalmıştı. “Merkezi asteroit kuşağı olan bir enerji dalgası tarafından vurulduk ve sanırım tek biz değiliz.” diye açıkladı muhabere uzmanı.
“Tüm filoyu izole ettiler, çok geçmeden saldırı başlar. Fazla vaktimiz yok, en yakın yaşanabilir gezegene hareket edelim.”

Hançer’in kaptanı itiraz etti. “Bu sistemde kayıtlı bir liman ve koloni yok. En yakın sisteme de yakıt ikmali için firkateynler olmadan gidemeyiz.”
Kartal Karabekir gürledi. “Vaktimiz sayılı diyorum sana. Ne limanı kolonisi? En yakın gezegene indir bizi. Birazdan burası cehenneme dönecek!”
“Efendim, havası solunabilir, basınç ve yer çekimi yaşanabilir ufak bir gezegen tespit ettik. Diğer değerler de uygun, eğer onaylıyorsanız koordinatları giriyorum.”

Image

Pan Ocenia, Yu Jing ve müttefik filoları ne olduğunu anlayamadıkları bu durum karşısında kargaşaya düşmüşlerdi. Sancak gemileri ile iletişimi kesilen ve diğer filolardan saldırıya uğradığını sanan bazı gemi kaptanları inisiyatif kullanarak diğerlerine ateş etmeye başladılar. Bu ufak kıvılcım birden büyüyerek filoların tüm gücüyle birbirlerine saldırmalarına neden oldu.

Hançer ani bir manevra ile filodan ayrılıp O-12’ye kayıtlı olmayan gezegene doğru hızlanmaya başladı. Kaptan köşkü dışında korvetin geri kalanında bulunan personel acil manevra anonsuna zamanında önlem alamamış, sağa sola doğru savrulmuşlardı. Kartal Karabekir’in kom-logunda Hacer’in çağrısı belirdi.
“Kartal Ağa, hayırdır? Tatbikat mı yapıyoruz? Burada her şey birbirine girmiş durumda.”

Köprüdeki koltuğuna kemerli olarak oturan Karakaya sinirli bir şekilde cevap verdi. “Uzun zamandır izin yapamadığınızdan şikayetçiydiniz ya, aniden fikrimi değiştirip sizi tropikal bir gezegende tatile götürmeye karar verdim. Şimdi sıkıca tutunun ve muhtemel çarpışma için hazırlıklı olun.”

Akıllı navigasyon ve yapay zeka desteği olmadığından atmosfere uygun bir şekilde giremeyen korvet iyice kontrolünü kaybetti. Hançer yer seviyesine yaklaşmasına az kala kaptan ve köprü mürettebatı son anda kontrolü sağlayabildiler. Fakat korvetin hızı yeteri kadar azalmadığından yemyeşil bir ovada sürüklenerek ufak bir ormanın içerisine girerek durabildi. Sağ ve ayakta kalan personel geminin dışına çıktıklarında muazzam güzellikte bir doğa ile karşılaştılar.

“Ne kadar güzel, değil mi?” dedi Hacer. Kartal Karabekir yanına gelen genç kıza baktı. “El değmemiş doğal bir ortam gerçekten de büyüleyici ama içinde ne türlü tehlikeler taşıdığını bilmiyoruz. Hazırlıklı olmamız lazım.” Diye cevap verdi.
“Onu kastetmiyorum, Kartal Ağa. Gökyüzünde kayan yıldızlara bak, ne kadar çok.”
Karabekir büyük bir üzüntüyle cevapladı. “Onlar yıldız değil, gemi enkazları ve kaçış kapsülleri.”

Image
cibili
Champion

Return to Baraka