Karargah Infinity Recon Missions Turnuvası

Dernekteki ilk Infinity turnuvamız 13 Ağustos 2017 tarihinde adına yakışır bir şekilde 150 gibi düşük bir puan ile gerçekleşti. Bunun amacı yeni başlayan oyunculara kısa sürede hızlı eğitim vermek ve daha önce sadece 1-2 kere oynamış olanların temel kuralları hatırlayıp, eksiklerini tamamlaması idi. Ayrıca düşük puan olması nedeniyle hızlı biten maçlar sonrasında bol bol geyik yapma fırsatını bulduk. Rekabetin getirdiği stresten uzak, eğlenceli ve öğretici bir gün oldu.

 

Sabah saat 10:00’da dernek merkezi açıldı ve katılımcılar getirdikleri kahvaltılarla açık büfe masasını kurmaya başladı. Daha sonra hızlı bir şekilde oyun masaları hazırlandı. Turnuvaya 3 deneyimli oyuncu (Alper Cibili, Gökhan Saka, Osman Naskalı) ve 3 yeni oyuncu (Onur Buyuran, Barış Erdoğan, Mustafa Erdoğan) katıldı. Oyunun ilk karşılaşmasında tüm deneyimli oyuncular yenilerle eşleştirilerek bir anlamda eğitim maçı verdiler. Ardından eşleşme Swiss sistemine göre devam etti.

 

 

 

 

 

 Yeni oyuncular daha önce 1-2 kez oynamalarına rağmen temel kuralları hızlıca kavradılar ama bu deneyimli oyuncuları geçmeleri için yeterli olmadı. Turnuvanın sürpriz yapan oyuncusu Onur (Qapu Khalqi) idi. Sadece 1 kere oynamasına ve aradan uzun süre geçmesine rağmen kurduğu taktiksel oyun planları ve stratejik seçimleri ile Kaplan ekibi üçüncülüğü zorladı. Osman (Shasvasti) ile Gökhan’ın (Onyx Force) supply senaryosundaki maçında galibiyet sürekli el değiştirdi. Çok çetin geçen mücadele sonunda Gökhan zaferle ayrılan taraf oldu. Mustafa (PanOceania) zayıf başladığı performansı her tur artarak son oyununda zirveye ulaştı. Son oyunda Nisse keskin nişancı ve kamuflajı Crocman ile Alper’in (Qapu Khalqi) Düzenbozan keskin nişancısını sıkıştırdı. Keskin nişancıların düellosundan Düzenbozan’ın galip çıkması ile PanO ekibi zor duruma düştü. Barış (Nomad) şansız zarlarıyla turnuvaya adını yazdırdı. Düşük puanlı oyunda listesinde sniper olmaması nedeniyle sıkıntılı anlar yaşadı.

 

 

 

 

 

 Turnuvaya izleyici olarak gelerek katılım gösterenler etkinliğe renk getirdiler. Özellikle Bekir Becit masalara kesintisiz çay ve kahve servisi yaparak gönülleri fethetti. Etkinliğin ikinci yarısında ise bayrağı Batı Safel’e devretti ve oyunclar bu sefer Türk kahvesi ile rahatladılar. Oyunlar sırasında börekler, poğaça ve mini pizzalar, kekler ve mini pastalar ile oyuncular hem oyuna hem de lezzete doydular.

 

 

 

 

 

 Turnuva sonunda sıralamanın belli olması ile oyuncular sponsorların sağlamış olduğu ödül listesinden sıralamalarına göre ödüllerini seçtiler. Bonkör sponsorlarımız sayesinde her katılımcı en az 1 ödül alırken, turnuvayı son sırada bitiren Mustafa, diğer katılımcıların hediyeleri ile en fazla ödül alan kişi oldu. Sponsorlarımız;

  • Atlantica Juegos
  • Micro Art Studio
  • Shae Konnit Games
  • Systema Gaming
  • Customeeple
  • Gamemat.eu

Atlantica Juegos

Micro Art Studio

Shae Konnit Games

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: